Akumulatory motocyklowe Leszno

Wielbiciele jednośladów z miasta Leszno doskonale zdają sobie sprawę, że ich pojazdy wymagają dobrego źródła zasilania. Choć nadal większość motorów zasilana jest benzyną, to jednak do wykonania rozruchu, uruchomienia elementów instalacji elektrycznej potrzebny jest akumulator – źródło prądu. Akumulatory motocyklowe Leszno proponuje w wielu rodzajach i markach. Sprawdź, jaki akumulator będzie najlepszy dla Twojego pojazdu.

Sprawdzone akumulatory motocyklowe Leszno – najlepsze marki i atrakcyjne ceny

Akumulatory motocyklowe

Akumulator do motoru musi spełniać określone wymagania. Podobnie jak w przypadku innych pojazdów mechanicznych cechuje go określona pojemność i prąd rozruchowy. Ma kompaktowe wymiary i powinien być dobrze odporny na wstrząsy, których przy wielu rodzajach użytkowania motocykli nie brakuje. W Lesznie można znaleźć dobrej jakości akumulatory motocyklowe najlepszych marek takich jak:

 • Bosch,
 • Varta,
 • Yuasa,
 • Exide,
 • Banner,
 • Bpower,

oraz wielu innych. Cechują je doskonałe parametry użytkowe dopasowane do określonych warunków. Każdy z producentów w akumulatorach stosuje własne technologie optymalizujące ich pracę, wydajność i żywotność. W zależności od marki dostępne są zarówno modele typu AGM, jak i GEL – żelowe czy kwasowo-ołowiowe. To technologia wykonania, jaką mają akumulatory decyduje o poziomie, na jakim konieczna jest obsługa akumulatora.

Obsługowe i bezobsługowe akumulatory do motoru

Ceny akumulatorów do motoru dostępnych na rynku mogą być mocno zróżnicowane. Wiele zależy od marki oraz wytrzymałości poszczególnych modeli. Akumulator bezobsługowy, obecnie najpopularniejszy po pierwszym zastosowaniu nie wymaga praktycznie żadnej dodatkowej obsługi. Jest szczelną konstrukcją, w której nie ma konieczności uzupełniania poziomu elektrolitu. Korzystanie z niego ogranicza się do dbania o właściwy poziom naładowania, przeciwdziałanie głębokiemu rozładowaniu.

Zobacz także >> Akumulatory Centra Leszno

Akumulatory motocyklowe obsługowe, obecnie coraz mniej popularne najczęściej wymagają kontrolowania poziomu elektrolitu, jego uzupełnianie, dbanie o właściwy skład. Konieczne jest także poświęcenie im większej uwagi w procesie ładowania czy zimowania poza sezonem motocyklowym. Współczesne ładowarki, prostowniki do akumulatorów pozwalają na bezpieczne zimowe przechowywanie wielu typów akumulatorów do motocykli.

Technologie najlepszych producentów w służbie użytkownikom

Akumulator motocyklowy poprzez mniejsze wymiary zmusza konstruktorów do stworzenia niezwykle wydajnych produktów. Specjalne wzmocnienia, zabezpieczenia przed samozapłonem czy spięciem albo wybuchem to tylko kilka z licznych udogodnień, jakie wprowadzają producenci najpowszechniejszych modeli. Akumulatory muszą być gotowe na różnorodne wyzwania, jakie może im postawić jazda motocyklem:

 • miejska, w nietypowych warunkach,
 • na szosie, autostradowa,
 • w trybie mieszanym, ze zróżnicowanymi prędkościami,
 • terenowa,
 • wyczynowa.

Dobry akumulator do motoru dzięki specjalnej konstrukcji może sprostać wielu zadaniom, które dla typowego akumulatora samochodowego byłyby nie do zaakceptowania. Efektywne ładowanie dzięki nadwyżkom prądu wytwarzanym przez alternator jest możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji. Niski poziom samorozładowania pozwala na rzadką konieczność doładowywania baterii. Choć osiągane na różne sposoby w poszczególnych modelach, wszystkie oferowane w naszym sklepie są wydajne i spełniają optymalnie stawiane im zadania. Już dziś Leszno może zaopatrywać się w najlepsze akumulatory do motorów w jednym miejscu.

5/5 - (3 votes)

Zobacz także